07.02.2019

Žijeme v náročné době. Ze všech stran je vyvíjen tlak na výkon, budování a zachování společenské prestiže. Z různých médií můžeme mít pocit, že jsme srovnáváni s ideálem a že je potřeba s ním minimálně držet krok. Ale je také přirozené se někdy zastavit, odpočinout si, mít čas na sebe a své blízké. Často se stává, že se začne objevovat velká nerovnováha mezi povinnostmi a nároky a nedostatkem osobního  prostoru.

Vázne komunikace, mezi lidmi chybí blízkost a opravdový zájem, což může vést ke vzniku začarovaného kruhu. A východisko? Rychlou pomoc a krátkodobou úlevu mohou přinést drogy (např.  alkohol, tabák, léky) či hazardní hry, sázení, loterie, atd. Takové pravidelné, opakované, dlouhodobé užívání návykových látek či  jednání může vést ke vzniku závislosti, protože tito „pomocníci“ jsou velmi nebezpeční a nevyzpytatelní.

Film Závislosti byl vytvořen podle námětu pracovnice Adiktologické ambulance v Olomouci za laskavé spolupráce herců V. Křížové, M. Hanuše, N. Kubešové, A. Špánka, Alexeje Pyška (mluvené slovo). Finančně byl snímek podpořen Statutárním městem Olomouc.

Cílem tohoto krátkého videospotu je oslovit širokou veřejnost a upozornit na rizika plynoucí z užívání návykových látek a  provádění návykového chování a také nabídnout včasnou, odbornou pomoc, protože nikdo nemusí být na život se závislostí sám.

Odkaz na video

Potřebujete pomocnou ruku?

Kromě standardních terapií v naší ambulanci nabízíme i možnost online konzultace z pohodlí vašeho domova

logo Olomouclogo Olomoucký krajlogo Ministerstvo zdravotnictví České republikyspolupracujeme Úřad vlády České republiky

Projekt je financován dotační podporou Statutárního města Olomouce, Ministerstvem zdravotnictví, Olomouckým krajem a Radou vlády pro koordinaci protidrogové politiky.